Stowarzyszenie sympatyków
klubu Wisła Płock
Wisła Płock

gurmi

Niestety, ale w 27. kolejce Lotto Ekstraklasy 2018/2019 Wisła uległa Zagłębiu Lubin 0:1. Jednak jak można myśleć o zwycięstwie nie trafiając do pustej bramki, a oprócz tego oddając zaledwie jeden celny strzał?

W 15. minucie Dominik Furman dośrodkowaniem z rzutu rożnego wywołał spore zamieszanie w polu karnym lubinian, jednak ostatecznie dobrze interweniował Lubomir Guldan.

50. minuta spotkania i ponownie z rzutu rożnego Furman, futbolówkę wybija bramakarz Zagłębia. Ta trafia jednak do Marazasa, który lewą nogą oddaje choć groźny strzał, to jednak nad bramką Forenca.

W 55. minucie Stevanović podaje w pole karne, z pojedynku Marazas-Oko zwycięsko wychodzi ten drugi, ale do piłki dopada Ricardinho, następnie Brazylijczyk radzi sobie z dwoma rywalami, oddaje kąśliwy strzał prawą nogą, jednak dobrze interweniuje Konrad Forenc.

W 63. minucie jesteśmy świadkami jednej z nielicznych ofensywnych akcji Zagłębia - z lewej strony dośrodkowuje Balić, piłka dochodzi do Pawłowskiego, ale ten niecelnie uderza głową.

Serca po raz pierwszy zadrżały nam w 74. minucie. Sytuację źle ocenił Thomas Dahne, który zrobił sobie spacer do tzw. "świecy" z bramki na skraj pola karnego, do piłki pierwszy dopadł Tuszyński, który na szczęście wykazał się niedokładnością i niecelnie kierował futbolówkę do naszej bramki.

Minutę później kolejna akcja Zagłębia. Bohar przytormnie po ziemi zagrywa w pole karne do Pawłowskiego, jednak skrzydłowy gości strzela wprost w Dahne i Niemiec nie miał problemów ze złapaniem piłki.

W 82. minucie bardzo dobry odbiór Rasaka, następnie podaje do wprowadzonego na boisko Merebashvilego, ten posyła futbolówkę wzdłuż bramki Forenca. Najpierw z piłką mija się z Kuświk, a następnie wślizgiem nieudolnie próbuje wbić ją do pustej bramki Marazas. Fatalne pudło i właściwie kluczowa akcja tego meczu, bo...

...Dosłownie chwilę później w nasze pole karne dośrodkowuje Filip Jagiełło, na kolejny próżny spacer wychodzi Dahne, mija się z piłką, która ostatecznie - po krótkim podaniu Bohara - ląduje pod nogami Starzyńskiego, a ofensywny pomocnik Miedziowych pakuje ją ze spokojem do siatki. Prowadzenie Zagłębia.

W 86. minucie kontratak Zagłębia, Bohar mija Dahne, pada na murawę, pierwotnie wydaje się, że będzie rzut karny dla gości, ale finalnie Słoweniec otrzymuje żółtą kartkę za próbę wymuszenia "jedenastki".

87. minuta i kolejna okazja lubinian, poważny błąd naszych defensorów, jednak w dobrej sytuacji Mares pomylił się i strzelił obok bramki.

27. kolejka Lotto Ekstraklasy 2018/2019, 29.03.19 r., Stadion im. Kazimierza Górskiego, Płock
Wisła Płock 0:1 (0:0) Zagłębie Lubin
Bramka: Starzyński 84'
Sędzia: J. Przybył
Frekwencja: 4019

Wisła Płock (4-3-3): Dahne - McGing, Uryga, Łasicki, Garcia - Rasak, Furman, Borysiuk (Kuświk 69') - Marazas, Ricardinho (Szwoch 83'), Stevanović (Merebashvili 72')
Rezerwowi: Kuświk, Łukowski, Merebashvili, Stępiński, Szwoch, Zawada, Żynel
Trener: K. Vicuna
Żółte kartki: -

Zagłębie Lubin (4-2-3-1): Forenc - Balić, Oko, Guldan, Kopacz - Slisz, Jagiełło (Tosik 88') - Bohar (Dąbrowski 89'), Starzyński, Pawłowski - Tuszyński (Mares 78')
Rezerwowi: Czerwiński, Dąbrowski, Dziwniel, Leciejewski, Mares, Pakulski, Tosik