Stowarzyszenie sympatyków
klubu Wisła Płock
Wisła Płock

piasss

Nafciarze przegrali w Gliwicach z miejscowym Piastem 0:1 bo bramce Piotra Parzyszka i niestety "umocnili się" na 15. miejscu w tabeli Lotto Ekstraklasy.

W 11. minucie groźnie dośrodkowywał z prawej strony boiska Konczkowski jednak z piłką minimalnie minął się Felix.

W 15. minucie Dziczek najpierw z dziecinną łatwością zwiódł Borysiuka a później oddał świetny strzał z dystansu, ale znakomitą robinsonadą popisał się Dahne.

Kolejna akcja gospodarzy prawą stroną, następnie piłkę otrzymuje Dziczek, który miękko zagrywa w pole karne na Felixa. Hiszpan przeskakując McGinga zgrywa głową do Parzyska, który w 25. minucie pakuje piłkę do siatki.

Wreszcie akcja Nafciarzy. W 31. minucie dobrze lewą stroną poszedł Merebashvili, odegrał przed pole karne do wchodzącego Rasaka, jednak strzał pomocnika złapał Plach. Chwilę później zamieszanie w naszej strefie obronnej - Łasicki źle zgrywał głową do Dahne, za akcją poszedł Valencia, ale Niemiec dobrze wyszedł ze swojej bramki i na raty zażegnał niebezpieczeństwo.

W 39. minucie zejście ze skrzydła do środka bardzo dobry strzał z dystansu Merebashvilego, ale świetnie w bramce gospodarzy zachował się Plach.

Drugą połowę znowu lepiej rozpoczął Piast. W 52. minucie szybki zryw Valencii, kapitalny strzał lewą nogą z dystansu, jednak Dahne dotykając futbolówki zdołał sparować ją na poprzeczkę.

Siedem minut później swojego szczęścia z dystansu poszukał Furman, jednak Plach dobrze sparował jego strzał do boku.

28. kolejka Lotto Ekstraklasy 2018/2019, 03.04.19 r., godz. 18:00, Stadion Miejski, Gliwice
Piast Gliwice 1:0 (1:0) Wisła Płock
Bramka: Parzyszek 25'
Sędzia: T. Kwiatkowski

Piast Gliwice (4-2-3-1): Plach - Pietrowski (Mak 74'), Korun, Czerwiński, Kirkeskov - Hateley, Dziczek - Konczkowski, Valencia (Badia 83'), Felix - Parzyszek (Papadopulos 79')
Rezerwowi: Badia, Byrtek, Jodłowiec, Mak, Mokwa, Papadopulos, Szmatuła
Żółta kartka: Pietrowski 56'
Trener: W. Fornalik

Wisła Płock (4-1-4-1): Dahne - McGing, Łasicki, Uryga, Garcia - Borysiuk (Ricardinho 77') - Stevanović (Łukowski 69'), Rasak, Furman, Merebashvili - Kuświk (Angielski 66')