Stowarzyszenie sympatyków
klubu Wisła Płock
Wisła Płock

sosno

Wisła Płock na wyjeździe pokonała Zagłębie Sosnowiec 1:3 po golach Łasickiego, Zawady i Kuświka i po 30 kolejkach sezonu zasadniczego zajmuje bezpieczne 14. miejsce w tabeli. Już za tydzień zaczynamy rundę finałową - czeka nas wyjazd do Krakowa na mecz z Wisłą.Wisła Płock na wyjeździe pokonała Zagłębie Sosnowiec 1:3 po golach Łasickiego, Zawady i Kuświka i po 30 kolejkach sezonu zasadniczego zajmuje bezpieczne 14. miejsce w tabeli. Już za tydzień zaczynamy rundę finałową - czeka nas wyjazd do Krakowa na mecz z Wisłą.

Wynik spotkania już w 5. minucie otworzył napastnik gospodarzy - Olaf Nowak. Zawodnik dobrze ustawił się w polu karnym, najpierw piłkę dograł mu Mateusz Możdżeń, a później bardzo ładnym strzałem pokonał Thomasa Dahne.

Na odpowiedź Nafciarzy długo czekać nie trzeba było. W 8. minucie rzut rożny wykonywał Dominik Furman, a piłkę głową uderzeniem na długi słupek do bramki skierował Igor Łasicki.

Na prowadzenie Wisła wyszła jeszcze w pierwszej połowie, konkretnie w 36. minucie za sprawą Oskara Zawady. Strzał oddał Nico Varela, jednak został zablokowany, ale do końca za piłką poszedł Zawada i wepchnął ją z najbliższej odległości do bramki strzeżonej przez Horosso.

W 82. minucie wynik tego starcia ustalił Grzegorz Kuświk. Ariel Borysiuk oddał mocny strzał po ziemi z rzutu wolnego, piłkę przed siebie odbił bramkarz Zagłębią, dopadł do niej Kuświk i w kapitalny sposób przerzucił futbolówkę nad bezradnym golkiperem.

30. kolejka Lotto Ekstraklasy 2018/2019, 13.04.19 r., godz. 18:00, Stadion Ludowy, Sosnowiec
Zagłębie Sosnowiec 1:3 (1:2) Wisła Płock
Bramki: O. Nowak 5' - Łasicki 8', Zawada 36', Kuświk 82'
Sędzia: D. Stefański
Frekwencja: 3004 widzów

Zagłębie Sosnowiec (3-4-1-2): Hrosso - Mygas, Cichocki, Mraz - Nawotka (Ryndak 71'), Heinloth (Gabedava 71'), Możdżeń, Udovicić - T. Nowak (Gressak 59') - O. Nowak, Sanogo
Rezerwowi: Gabedava, Gressak, Perdjić, Pietrzak, Polczak, Pribula, Ryndak
Trener: V. Ivanauskas
Żółte kartki: Gressak 72', Mraz 80'

Wisła Płock (4-3-3): Dahne - McGing, Łasicki, Uryga, Cabezali - Furman, Rasak, Borysiuk - Varela (Szwoch 53'), Zawada (Kuświk 60'), Ricardinho (Merebashvili 75')