Stowarzyszenie sympatyków
klubu Wisła Płock
Wisła Płock

miedziana

Po znakomitej serii czterech zwycięstw z rzędu Nafciarze ulegli Miedzi Legnica 2:3, a gole dla naszego zespołu zdobywali Grzegorz Kuświk i Oskar Zawada.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 5. minucie. Akcja prawą stroną, dośrodkowanie, niezbyt dobra interwencja Dźwigały doprowadza do tego, że do piłki dopada Joan Roman i płaskim strzałem pokonuje Żynela.

Niespełna 5 minut później piłkę pod nogi Romana wybił McGing. Hiszpan przymierzył i kapitalnym strzałem podwyższył wynik spotkania nie dając Żynelowi żadnych szans na skuteczną interwencję.

W 20. minucie bliski szczęścia strzałem z przewrotki był Camara, ale trafił w poprzeczkę.

W 25. minucie pierwsza okazja Nafciarzy. Pomylił się Osyra, piłkę przejął Furman, spod końcowej linii dośrodkował na Kuświka, ale napastnik pomylił się i niecelnie uderzał głową.

Co się nie udało 2 minuty wcześniej udało się "teraz". Rzut wolny wykonywany przez Furmana, seria błędów defensywy Miedzi i z najbliższej odległości fubtolówkę do siatki skierował Kuświk.

Niestety, ale w 36. minucie ponownie do głosu doszli legniczanie. Szybkie odegranie piętą Camary do Zielińskiego, ten płasko zagrał do Forsella, a Fin szybkim i mocnym strzałem po ziemi doprowadził Żynela do kapitulacji po raz trzeci w tym meczu.

W 48. minucie bardzo ładnie dośrodkowywał Cabezali, piłka dotarła na głowę Łasickiego, ale nasz obrońca uderzał obok bramki.

W 82. minucie sędzia skorzystał z technologii VAR i podyktował rzut karny po faulu na Zawadzie. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pokonał bramkarza Miedzi (86. minuta).

W 90. minucie mieliśmy szansę na wyrównanie. Ricardinho pokręcił obrońców, popatrzył, celnie dośrodkował na wchodzącego Furmana, a ten uderzając wślizgiem trafił w spojenie.

2 minuty później próbował z dystansu jeszcze Ricardinho, ale dobrze interweniował Dzhanaev.

33. kolejka Lotto Ekstraklasy 2018/2019, grupa spadkowa, 28.04.19 r., godz. 13:00, Stadion Miejski im. Orła Białego, Legnica
Miedź Legnica 3:2 (2:1) Wisła Płock
Bramki: Roman 5', 10', Forsell 36' - Kuświk 28', Zawada 86'
Sędzia: K. Jakubik
Frekwencja: 4021

Miedź Legnica (4-3-3): Dzhanaev - Zieliński, Musa, Osyra, Pikk - Fernandez (Purzycki 89'), Augustyniak, Santana Cabrera (Monteiro 86') - Roman (Ojamaa 77'), Forsell, Camara
Rezerwowi: Garguła, Makuch, Miljković, Monteiro, Ojamaa, Purzycki, Sapela
Trener: D. Nowak
Żółte kartki: Santana Cabrera 31', Roman 55', Augustyniak 70', Musa 74', Dzhanaev 90 + 4'
Czerwona kartka: Osyra 85'

Wisła (4-2-3-1): Żynel - McGing, Łasicki, Uryga, Cabezali - Borysiuk, Dźwigała (Rasak 46') - Łukowski (Ricardinho 46'), Furman, Marazas - Kuświk (Zawada 68')