Stowarzyszenie sympatyków
klubu Wisła Płock
Wisła Płock

UVIk9kpTURBXy9kMmM5Yzg2Y2MxMjQyNGYyYWE2MjM2ZjUxM2QxNDllMS5qcGeSlQMAc80ObM0IHJMFzQMUzQG8gaEwAQ

Na własne życzenie nie zdobywamy 3 punktów z Arką - po golu w ostatnich sekundach ostatecznie remisujemy 1:1. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Oskar Zawada.

W 3. minucie pierwsza akcja Arki, z dystansu sprzed pola karnego uderzał Nalepa, ale w bramce dobrze Żynel.

Nafciarze poważniej zaatakowali dopiero w 18. minucie. Z prawej strony dośrodkował McGing, do główki wyskoczył Zawada, ale nieznacznie się pomylił i strzelił obok bramki.

W 24. minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji - w polu karnym Wisły starli się Ricardinho z Vejinoviciem i sędzia Złotek musiał poczekać na sygnał z wozu VAR. Karnego nie było.W 24. minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji - w polu karnym Wisły starli się Ricardinho z Vejinoviciem i sędzia Złotek musiał poczekać na sygnał z wozu VAR. Karnego nie było.

W 41. minucie bliski szczęścia z rzutu wolnego był Dominik Furman, ale futbolówka otarła się o boczną siatkę niestety od zewnętrznej strony.W 41. minucie bliski szczęścia z rzutu wolnego był Dominik Furman, ale futbolówka otarła się o boczną siatkę niestety od zewnętrznej strony.

W 47. minucie piękną akcją popisał się wprowadzony na boisko Stevanović. Zakręcił na prawej stronie obroną Arki i wyłożył piłkę Zawadzie, a napastnik Wisły dołożył tylko nogę i wyszliśmy na prowadzenie.

Na 2:0 w 85. minucie spotkania mógł podwyższyć Furman, ale lepszy okazał się Steinbors, który sparował strzał na rzut rożny. Minutę później sytuację zmarnował Kuświk i wynik pozostawał bez zmian.

W końcówce przycisnęła Arka. Najpierw bardzo groźnie uderzał Deja, ale świetnie w bramce spisał się Żynel, a później przyszła feralna 95. minuta - dośrodkowanie na głowę Helstrupa, a ten nie dał żadnych szans naszemu golkiperowi i gdynianie w ten sposób uratowali punkt w tym meczu.

34. kolejka Lotto Ekstraklasy 2018/2019, grupa spadkowa, 03.05.19 r., godz. 18:00, Stadion im. Kazimierza Górskiego, Płock
Wisła Płock 1:1 (0:0) Arka Gdynia
Bramki: Zawada 47' - Helstrup 90 + 5'
Sędzia: R. Złotek
Frekwencja: 5011

Wisła Płock (4-2-3-1): Żynel - McGing, Łasicki, Uryga, Cabezali - Furman, Rasak - Szwoch, Ricardinho, Merebashvili (Borysiuk 73') - Zawada (Kuświk 84')
Rezerwowi: Angielski, Borysiuk, Dźwigała, Kuświk, Stępiński, Stevanović (Stevanović 47'), Zapytowski
Trener: L. Ojrzyński
Żółte kartki: Cabezali 58', Uryga 77', Rasak 90 + 3'

Arka Gdynia (4-2-3-1): Steinbors - Zbozień, Danch, Helstrup, Socha - Vejinović (Cvijanović 87'), Deja - Marcus (Zarandia 56'), Nalepa (Młyński 75'), Aankour - Janota