Trwa wczytywanie stony...
Stowarzyszenie sympatyków
klubu Wisła Płock
Wisła Płock

pMmktkqTURBXy9hOGFlMjhiNDE1NmMwMTRhOTBkMGZlMjRkOTQyMjQ5Yy5qcGVnkpUDAF7NEYfNCduTBc0DFM0BvA

1/3 sezonu zasadniczego już za nami, wkraczamy właśnie w jego drugą część. Przed Nafciarzami trudne starcie w Szczecinie z miejscową Pogonią.

W tabeli Lotto Ekstraklasy obie drużyny sąsiadują ze sobą z identycznym dorobkiem punktowym (10) zajmując odpowiednio 12. (Wisła) i 13. miejsce (Pogoń). Złożyły się na to 2 zwycięstwa, 4 remisy i 4 porażki. Nafciarze mają jednak nieznacznie korzystniejszy bilans bramkowy - 14:16 przy 9 bramkach zdobytych i 13 straconych przez Portowców.

Szczecinianie słabo weszli sezon zaczynając go od 3 z rzędu porażek, jednak co warte podkreślenia - nie przegrali ostatnich 5 spotkań nie licząc porażki po rzutach karnych w Pucharze Polski z GKSem Katowice, a ostatnie 2 ligowe potyczki kończyły się zwycięstwami naszych dzisiejszych przeciwników.

Dużo działo się w Szczecinie podczas letniego okienka transferowego. Klub opuścili Kort, Listkowski, Murawski, Rapa, Rasmussen, Zwoliński czy Piotrowski. Do klubu przyszli jednak równie ciekawi piłkarze jak Benyamina, Guarrotxena, Kozulj, Majewski, Podstawski czy Żyro. Powoli nowe trybiki w machinie Kosty Runjaicia zaczynają się zazębiać. Co istotne, należy wspomnieć też o Adamie Frączczaku. Dotychczas nikt nie mógł sobie wyobrazić Pogoni bez tego piłkarza, który co sezon jest wyróżniającą się postacią granatowo-bordowych. Niestety, ale piłkarze to też zwykli ludzie, których dopadają choroby - u Frączczaka zdiagnozowano guza przysadki mózgowej. Na szczęście nie jest to złośliwa odmiana nowotworu, a sam piłkarz traktuje to jako kontuzję i ma wiele energii i chęci do powrotu do zdrowia i na boisko. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Oprócz wspomnianego Frączczaka zabraknie dziś w barwach Portowców Benyaminy, Żyry, Deleva, Steca, Hołoty, Benedyczaka, a także prawdopodobne, że Podstawskiego. Do składu wracają natomiast Guarrotxena i Fojut.

Wisła do spotkania w Szczecinie podchodzi po pierwszym domowym zwycięstwie w tym sezonie i to nie z byle kim, bo z dobrze spisującą się w tych rozgrywkach Lechią Gdańsk, choć gra niebiesko-biało-niebieskich nadal nie zachwyca. Bardzo dobry czas przeżywa Karol Angielski, który wreszcie otrzymał szansę na grę i od razu spłaca kredyt zaufania - zdobył 3 bramki w 3 kolejnych meczach i tym samym wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie. Z niezłej strony pokazał się też ostatnio Żynel, który zadebiutował w Lotto Ekstraklasie, jednak w obliczu zakończenia problemów zdrowotnych Thomasa Dahne, Polak wróci na ławkę rezerwowych. W składzie Nafciarzy zabraknie dziś na pewno Szwocha i Dźwigały.

Nie będzie to łatwe spotkanie dla naszego zespołu. Pogoń zaczęła punktować, grać lepiej niż na początku sezonu i właściwie można powiedzieć, że naprzeciw siebie staną dwa równorzędne zespoły. Nasz typ na dzisiejsze spotkanie to bramkowy remis.

Składy:

Pogoń Szczecin: 1. Łukasz Załuska - 24. David Niepsuj, 25. Lasha Dvali, 40. Sebastian Walukiewicz, 77. Ricardo Nunes - 17. Zvonimir Kozulj, 14. Kamil Drygas, 28. Tomas Podstawski, 10. Radosław Majewski, 27. Sebastian Kowalczyk - 18. Adam Buksa

Wisła Płock: 30. Thomas Dahnel -  20. Cezary Stefańczyk, 18. Alan Uryga, 26. Igor Łasicki, 95. Patryk Stępiński - 19. Angielski, 6. Damian Rasak, 8. Dominik Furman, 4. Damian Szymański, 7. Nico Varela - 21. Ricardinho

Simple Social Media Stream: There is no feed data to display!

Partnerzy

FacebookYouTube © 2018 Wszelkie pawa zastrzeżone SSKWP. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem