Trwa wczytywanie stony...
Stowarzyszenie sympatyków
klubu Wisła Płock
Wisła Płock

gor

W ramach 17. kolejki Ekstraklasy Wisła na własnym boisku zmierzy się z Górnikiem Zabrze.

W najwyższych ligowych rozgrywkach w Polsce obie drużyny grały ze sobą 22-krotnie. 7 razy wygrywała Wisła, 7 razy Górnik, a 8-krotnie padł remis. Bilans bramkowy korzystny jest dla zabrzan - 30:21. W ostatnim meczu w tym sezonie w Zabrzu padł remis 1:1, choć to Nafciarze byli stroną zdecydowanie przeważającą.

Oba zespoły w zeszłym sezonie były rewelacjami ligi i sąsiadowały ze sobą w tabeli zajmując 4. (Górnik) i 5. miejsce (Wisła). Jednak obecnie sytuacja jest zgoła odmienna. Zabrzanie wygrali zaledwie 2 mecze w tym sezonie i zajmują 14. pozycję tuż nad Miedzią i Zagłębiem Sosnowiec z dorobkiem 13 punktów. Ich bilans bramkowy wygląda słabo - 17:29. Nafciarze zaś po zmianie trenera powoli pną się w górę tabeli, ale do TOP8 droga jeszcze daleka. W tej chwili niebiesko-biało-niebiescy plasują się na 10. miejscu zdobywając 18 punktów. Bilans bramkowy - 24:26.

Górnik zdecydowanie słabiej radzi sobie w tym sezonie, co zostało już wyżej wykazane. Jedną z głównych przyczyn jest odejście czołowych piłkarzy - Damiana Kądziora, Rafała Kurzawy i Mateusza Wieteski. Wszyscy trzej zapewniali wymierną jakość w liniach pomocy i obrony. Ich odejście było jednak do przewidzenia, a Górnik ze względu na niski budżet zastąpił ich swoją młodzieżą, za co płaci jak na razie dosyć wysoką cenę. Gwiazdami pozostali oczywiście Igor Angulo i rewelacyjny Szymon Żurkowski, jednak to za mało na coś więcej, niż obrona przed spadkiem. Wydaje się jednak, że posada Marcina Brosza nie jest zagrożona - tak krawiec kraje, jak mu materiał staje. Zabrzanie bardzo słabo radzą sobie w tym sezonie na wyjazdach odnoszą tylko jedno zwycięstwo, strzelając 7 goli, a tracąc aż 17.

Nafciarze zaś odkąd przejął ich Kibu Vicuna grają naprawdę ciekawą piłkę i co najważniejsze - zaczęli punktować. Z Hiszpanem na ławce Wisła przegrała zaledwie jeden mecz - w ostatniej kolejce w Poznaniu z Lechem 1:2. Regularność pokazuje Ricardinho, który liczy się w walce o koronę króla strzelców, wyższą formę złapał Nico Varela, z dobrej strony pokazuje się środek pola, a szczególnie Dominik Furman, który równą formę trzyma od samego początku sezonu. W spotkaniu z Górnikiem nie będą mogli zagrać Jakub Łukowski i Mateusz Szwoch. 3 punkty są nam dzisiaj bardzo potrzebne - dzięki nim możemy nieco zbliżyć się do TOP8 i znacznie oddalić się od strefy spadkowej.

Górnik w Ekstraklasie wygrał z Wisłą w Płocku zaledwie raz - w sezonie 2006/2007 (3:1). Historia, obecna dyspozycja, forma wyjazdowa zabrzan - wszystko przemawia za tym, że to właśnie Nafciarze zdobędą komplet punktów. Nasz typ: 2:0.

Wisła (4-5-1): Dahne - Warcholak, Uryga, Dźwigała, Stępiński - Merebashvili, Furman, Szymański, Rasak, Varela - Ricardinho

Kto? Wisła Płock vs Górnik Zabrze
Gdzie? Płock, stadion im. Kazimierza Górskiego, ul. Łukasiewicza 34
Kiedy? 01.12.18 r., sobota 

ZKS!

Simple Social Media Stream: There is no feed data to display!

Partnerzy

FacebookYouTube © 2018 Wszelkie pawa zastrzeżone SSKWP. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem